Bezprzewodowy system alarmowy
Alarm bezprzewodowy ABAX
Wszystko to jest łatwe do zrealizowania w obiektach nowo powstających. Dużo gorzej wygląda sprawa w budynkach już funkcjonujących, w domach zamieszkałych i kompletnie wyposażonych. Tam właśnie jest najwięcej problemów z wykonaniem solidnej instalacji alarmowej, zwłaszcza gdy myślimy o zabezpieczeniu np. obwodowym. Do tego typu obiektów idealnym rozwiązaniem jest system ABAX. Umożliwia on zaprojektowanie i wykonanie systemu alarmowego w nawet najbardziej finezyjnie wykończonym budynku. Bez kucia, rycia, latania i szpachlowania po prostu bez kłopotów, ale z zachowaniem wysokiego poziomu skuteczności. Jakie korzyści odniesie klient?
Użytkownik alarmu oczekuje od systemu skutecznego działania i łatwej obsługi. Te warunki spełnia prawie każdy, oparty o nowoczesne centrale oraz czujki alarmowe. Montaż całego systemu alarmowego zajmuje najwyżej dwa dni (z testowaniem). Dodatkowo klient nie ponosi żadnych strat związanych z uszkodzeniami i koniecznością remontu. Wizja remontu domu po montażu systemu kablowego (na pozór tańszego), w zestawieniu z zastosowaniem rozwiązania opartego na urządzeniach ABAX, często powoduje wybór systemu mniej uciążliwego i dającego efekt końcowy w krótkim czasie. Ale uniknięcie zniszczeń i krótszy czas montażu to nie jedyne korzyści. Użytkownik otrzymuje także możliwość posiadania kompletnego systemu alarmowego z tzw. ochroną obwodową, co oznacza, że bezprzewodowe czujki magnetyczne mogą zostać zastosowane we wszystkich drzwiach i oknach (wszędzie tam, gdzie doprowadzenie kabla byłoby niemożliwe) tak, aby już próba wejścia intruza do naszego domu została natychmiast wykryta. Dodatkowo, ochrona obwodowa może działać nawet wtedy, gdy jesteśmy w domu. Takie rozwiązanie znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa mieszkańców.
Kolejną korzyścią dla klienta jest bezobsługowość elementów systemu ABAX. Polega to na tym, że wszystkie elementy wyposażono w mechanizm autodiagnostyki (stan baterii, badanie poziomu sygnału, badanie prób zagłuszania), który wszelkie nieprawidłowości w pracy przekazuje do centrali alarmowej. Obsługa serwisowa zawsze może zbadać historię pracy i dokonać potrzebnych korekt. Właściwości produktu
Dwukierunkowa, szyfrowana komunikacja pomiędzy kontrolerem a innymi urządzeniami oznacza, że w każdym momencie urządzenia są widziane przez kontroler oraz, że może komunikować się on w dowolnej chwili z wymienionymi urządzeniami. Właściwość ta odróżnia produkt od konkurencji, pozwalając uniknąć trybu okresowego usypiania/wyłączania czujek po wykryciu naruszenia. Dodatkowo sygnały wysyłane przez urządzenia (czujki) są potwierdzane przez kontroler, co zapewnia niezawodną komunikację i ogranicza ilość wysłanych transmisji a w efekcie zużywanie się baterii. W systemie ABAX możemy nadawać indywidualne nazwy poszczególnym urządzeniom, co ułatwia zarządzanie systemem. Unikalną cechą jest możliwość pracy jednoczenie kilku systemów ABAX bez ryzyka wzajemnego zakłócania. Warto zaznaczy, że zastosowane rozwiązania techniczne w urządzeniach ABAX należą do bardzo zaawansowanych, a jednoczenie unikalnych, co pozwoliło certyfikować je w najwyższej "klasie S" zarezerwowanej głównie do obiektów specjalnych i wojskowych. Wszystkie elementy są przetestowane na specjalnych testerach i ich powtarzalność jest gwarantowana przez producenta.
źródło: Zbuduj Dom, 2007
System MICRA – idealne rozwiązanie do małych obiektów
Bezprzewodowy system MICRA – Powstał on z myślą o instalacjach, w których prostota obsługi i szybkość instalacji ważniejsze są od wszechstronnych możliwości. Oczywiście, kompromis nie dotyczy skuteczności i niezawodności – pod tymi względami, system MICRA nie odbiega od bardziej rozbudowanych funkcjonalnie odpowiedników.
Sercem alarmu bezprzewodowego MICRA jest moduł alarmowy umożliwiający obsługę czujek zarówno bezprzewodowych, jak i tradycyjnych – przewodowych. Moduł ten wyposażony został w komunikator GSM/GPRS oferujący możliwość powiadamiania o alarmie (za pomocą wiadomości SMS oraz bezpłatnych tzw. „CLIP”) jak również monitoringu – przesyłania informacji do firmy zajmującej się ochroną. Z modułem MICRA zintegrowany został również zasilacz buforowy, zapewniający nieprzerwaną pracę systemu z akumulatora przez wiele godzin w sytuacji zaniku podstawowego zasilania sieciowego. Utrzymanie ciągłości pracy jest niezbędne dla zapewnienia stałego poziomu zabezpieczeniu obiektu.
Prosta i intuicyjna obługa Sterowanie systemem za pomocą klawiatury bezprzewodowej lub pilota
Obsługa systemu bezprzewodowego MICRA jest możliwie uproszczona – system może być obsługiwany pilotami zdalnego sterowania, podobnie jak w przypadku alarmów samochodowych. Te same piloty mogą również służyć do przywołania pomocy w razie konieczności, czy nawet sterowania podłączonymi do systemu MICRA urządzeniami – np. bramą garażową. Dzięki temu można ograniczyć ilość urządzeń, które trzeba pomieścić w kieszeni, i uniknąć konieczności odnalezienia tego właściwego pilota. Istnieje też możliwość obsługi systemu za pomocą bezprzewodowej klawiatury – włączanie i wyłączenie czuwania, a także sterowanie urządzeniami odbywa się poprzez podanie odpowiedniego hasła.
Dodatkową możliwością jest wykorzystanie telefonu komórkowego do zdalnej obsługi systemu MICRA – wystarczy wysyłać SMS o określonej treści, lub zainicjować połączenie z numeru telefonu zapisanego w pamięci modułu. Pełna ochrona
Bezprzewodowe czujki przeznaczone dla systemu MICRA pozwalają zrealizować skuteczne zabezpieczenie w szerokim zakresie. Pierwszą linią ochrony mogą być bezprzewodowe magnetyczne czujki kontaktronowe MMD-300. Instalowane są bezpośrednio przy oknach i drzwiach, dzięki czemu mogą wykryć próbę włamania zanim jeszcze intruz dostanie się do środka. Wewnątrz chronionego obszaru umieścić można czujki ruchu MPD-300. Dzięki opcji odporności na ruch małych zwierząt, z powodzeniem mogą chronić pomieszczenia, w których poruszają się małe zwierzęta – np. nieduże psy. Uzupełnieniem gamy czujek dostępnych dla systemu MICRA jest czujka dymu i ciepła MSD-300. Pozwoli ona wykryć zagrożenie pożarem spowodowane np. tleniem się wykładziny, na którą spadła żarząca się iskra z kominka. W celu zapewnienia maksymalnie skutecznej sygnalizacji, czujka MSD-300 posiada wbudowany własny sygnalizator, dodatkowo sygnalizujący niebezpieczeństwo. Idealne rozwiązanie do małych obiektów Zabezpieczenie domku letniskowego
MICRA jest idealnym rozwiązaniem do zabezpieczania małych obiektów.
Prosta obsługa i zwarta konstrukcja łącząca w jednym urządzeniu wszystkie najważniejsze elementy podstawowego systemu alarmowego powoduje, że MICRA jest idealnym rozwiązaniem do zabezpieczania małych obiektów – np. domku letniskowego, wolnostojącego garażu czy nawet przydomowego warsztatu. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonej technologii łączności bezprzewodowej, instalacja systemu jest szybka i nie wymaga przeprowadzenia uciążliwych prac związanych z układaniem okablowania.
Warto również wspomnieć o unikalnej funkcji „akustycznej weryfikacji alarmu” – możliwości zdalnego podsłuchania przez telefon tego, co dzieje się w chronionym obiekcie. Pozwala to na zdalną ocenę przyczyny ewentualnego sygnału o alarmie i uniknięcie zbędnych kosztów związanych z niepotrzebną interwencją.
W kilku słowach dlaczego warto wybrać system MICRA
Połączenie wszechstronności zastosowań, ciekawej funkcjonalności i bardzo prostej obsługi powoduje, że system MICRA wyróżnia się spośród dostępnych na rynku podstawowych systemów alarmowych. Biorąc pod uwagę zwartą konstrukcję całego systemu oraz swobodę oferowaną dzięki bezprzewodowym czujkom, zakres zastosowań dla systemu MICRA może być bardzo szeroki: od małych domków letniskowych, po tymczasowe zabezpieczenie domu w trakcie budowy.
żródło: "mieszkaj bezpiecznie"
Centrala Satel Micra sterowana przez Google Android
W odpowiedzi na potrzeby Klientów i podążając za najnowszymi trendami rynkowymi firma SATEL opracowała aplikację ułatwiającą codzienne sterowanie systemem MICRA. Aplikacja MICRA CONTROL dostępna jest dla urządzeń mobilnych z systemem Google Android. Oferuje ona atrakcyjny wizualnie i prosty w obsłudze interfejs, za pomocą którego możliwe jest nie tylko włączanie i wyłączanie czuwania, ale także sprawdzanie stanu systemu, sterowanie wyjściami czy blokowanie wybranych wejść. Poszczególne funkcje programu dostępne są na odrębnych zakładkach, między którymi można przełączać się przewijając je palcem na ekranie dotykowym.